ceturtdiena, 2010. gada 18. novembris

Latvijas 92-ajā dzimšanas dienā!

Leonīds Breikšs
Latviešu vēlējums
Lai dod mums Dievs, ka mūžam varam
Mēs laikmetiem un laikiem garām
Arvienu dzīvā straumē traukt.
Kā sēja nebeidzas un pļauja,
Kā nerimst Daugava un Gauja,
Lai latvji nerimst spēkā augt.






Lai dod mums Dievs, ka mēs šo laiku
Ar sviedriem un ar darbu naiku
Pār visiem laikiem ceļam tā,
Lai audzes, kas reiz ars šais laukos,
Mūs pieminētu vārdos jaukos
Un pateicībā saulainā.
Apsveicu 10.klases skolēnus un vecākus Latvijas valsts svētkos - 18.novembrī!
-Audzinātāja-

svētdiena, 2010. gada 14. novembris

Mūsējie Salacgrīvā

Kitija un Ilze kopā ar aktieri Andri Buli

Ilze Valtiņa


Vidzemes 4.patriotiskās dzejas festivāls "Mani vārdi Latvijai" notika 11. novembrī Salacgrīvas kultūras namā.
Pirms festivāla bija izsludināts konkurss, kurā bija jāuzraksta dzejolis vai eseja par tēmu „Mani vārdi Latvijai.” Šajā konkursā piedalījās skolēni no dažādām Vidzemes skolām, arī no  mūsu skolas. No mūsu skolas piedalījās četri skolēni – Dita un Adrija no 7. klases un no 10. klases Ilze un Kitija. Un pats svarīgākais, ka Kitija vidusskolas grupā ieguva 1. vietu.
Izbraucām ap 08.30 un Salacgrīvā bijām ap 09.45. Desmitos sākās festivāla atklāšana, kurā nosauca labākos autorus (no 1. līdz 3. vietai).
Pēc festivāla atklāšanas visiem bija jāsadalās pa klašu grupām un jādodas uz savu telpu, kur bija jātiekas ar aktieru vai dzejnieku. Tā kā es un Kitija bijām vidusskolas grupā, tad mums bija jātiekas ar aktieri Andri Buli. 
Katru vidusskolēnu apbalvoja ar grāmatu.
Pēc tam bija brīvais laiks, kurā Kitija un es gājām fotografēties. Pēc fotografēšanas gājām ēst karavīru pusdienas, kurās mums deva grūbu putru ar ceptu speķi.
Pēc ēšanas es, Kitija, Adrija un Dita devāmies uz jūru. Es un Kitija pielasījām pilnas kabatas ar akmeņiem, jo tie bija ļoti skaisti. Kad izbaudījām jūras gaisu, devāmies atpakaļ uz kultūras namu, jo divos sākās koncerts un dzejas lasījumi. Koncertā piedalījās Salacgrīvas mūzikas skolas audzēkņi un spēlēja dažādus mūzikas instrumentus. Bija arī dažādi slaveni dzejnieki /Inga Gaile, Aivars Eipurs, u.c./, kas lasīja savus dzejoļus.
Kad beidzās koncerts, devāmies uz mājām. Pa ceļam piestājām Smiltenē, lai varētu nopirkt ko uzkožamu. Smiltenieši pa riktīgo svinēja Lāčplēšdienu.
Es un Kitija bijām ļoti priecīgas par šo braucienu, jo tā bija aizraujoša diena!


otrdiena, 2010. gada 9. novembris

Sagaidot Lāčplēša dienu

Klases audzināšanas stundā divas komandas sacentās savas erudīcijas pierādīšanā par tēmu "11.novembris". Tika uzdoti jautājumi ar konkrētu punktu skaitu par Lāčplēša dienu, tās vēsturi, Lāčplēša kara ordeni un cilvēkiem, kurus godinām Lāčplēša dienā.
Diemžēl, arī zvans draugam, ko varēja izmantot komandas, nepalīdzēja un nosaukt Lāčplēša ordeņa kavalierus, kuri apglabāti Gaujienas kapos, neviena komanda nevarēja. Taču - kopvērtējumā, un arī - saņemot maksimālo punktu skaitu par Lāčplēša kara ordeņa zīmējumu - uzvarēja komanda "Lāčplēši" /Jānis, Vizbulīte, Baiba/, otrā komanda /Kitija, Līga, Renāte/ "Nāves dūmakā" /kā paskaidroja nosaukuma autore - tāds nosaukums ir izvēlēts par godu kritušajiem karā/ visu erudīcijas konkursa laiku pavadīja smejoties par sev vien zināmiem jokiem, droši vien - tas komandu interesēja vairāk nekā tēma.
Uz jautājumu - ko Tev nozīmē Lāčplēša diena, jaunieši atbildēja: "Tā ir diena, kura ir nozīmīga un mēs esam patrioti."

pirmdiena, 2010. gada 8. novembris

Dzeja bēniņos


8.novembrī skolas bēniņos norisinājās interesanti notikumi - uz Netradicionālās dzejas lasījumiem pulcējās jaunie autori un viņu dzejas klausītāji. Jauno autoru rindās bija trīs meitenes no mūsu klases - Kitija, Ilze un Līga. Kitiju apsveica ar panākumiem Vidzemes 4.Patriotiskās dzejas konkursā, viņa savā vecuma grupā ieguva I vietu un 11.novembrī piedalīsies dzejas lasījumos Salacgrīvā. Uz Salacgrīvu uzaicināta dalībai dzejas lasījumos ir arī Ilze. Apsveicam!